Cześć i czołem!

Tu Joanna Kloska, zwana też Kluską. A to jest moje internetowe mieszkanie.

Jestem osobą zafascynowaną światem relacji międzyludzkich. Zwłaszcza damsko-męskich (bo tu czyha najwięcej komplikacji i to one przecież decydują o tym, że dalej istniejemy jako gatunek :)). Mimo młodego wieku, sporo już przeżyłam. Popełniłam wiele błędów, z których wyciągnęłam wnioski, dzięki czemu jestem teraz dużo lepszą partnerką niż mogłabym być bez tych, nieraz przykrych, doświadczeń.

Po różnych przebojach i nietrafionych zauroczeniach, od kilku lat jestem w szczęśliwym związku. Buduję go dzień po dniu. Tworzę go razem z partnerem, ciągle się czegoś ucząc i wciąż odkrywając go na nowo. Traktuję miłosną więź jako wyzwanie i zadanie dla nas obojga. Nie jako drogę do własnego spełnienia czy szczęścia. Nie jako cel w życiu. Związek to raczej pomoc w drodze do naszych osobistych celów. To wsparcie i dawanie wsparcia w stawaniu się po prostu lepszym człowiekiem.

Być może Ty masz inne przekonania na temat związku. Będzie mi bardzo miło, jeśli mi o nich opowiesz. Pisz śmiało na fb albo poprzez e-mail: blog@kluskaj.pl. Chętnie podejmę dyskusję, która ubogaci Ciebie i mnie.

Jedno jest pewne!

Nie ma idealnych związków. Żeby miały rację bytu, musielibyśmy być idealni, a przecież każdemu z nas do tego daleko.

A ponieważ jesteśmy, jacy jesteśmy (sami to najlepiej wiemy), zawsze można coś poprawić i czegoś nowego się dowiedzieć. I po to tu jestem. Dzielę się z Tobą kawałkami moich i cudzych historii, poradami i pomysłami, abyś mogła się nimi pozytywnie zainspirować. Czasami wystarczy iskra…

Nie jestem psychologiem, choć kiedyś chciałam być. Jestem kobietą pełną empatii i taki punkt widzenia na relacje chcę Ci przekazać. Moją życiową ambicją jest uczynienie świata lepszym miejscem. Nie wiem, jak bardzo mi się to uda, ale robię, co w mojej mocy. Czasami jesteśmy bezsilni i czujemy się niepotrzebni, a nie zdajemy sobie sprawy, że nawet nasz zwykły uśmiech dla kogoś może być silną motywacją do zmiany na lepsze całego życia. (Podobno uśmiecham się cudownie.) Jeśli tak jak ja masz w sobie niepohamowaną chęć ciągłego ulepszania, …

zapraszam Cię do zwiedzania bloga.

Tu możesz skorzystać z moich pomysłów i lepiej poznać mój sposób widzenia. Często chwytam się spraw lekkich i drobiazgów. Nie używam wielkich słów i teorii. Żyjemy przecież zwykłym życiem, w którym błahostki doprowadzają do tego, że się zakochujemy, a inne do tego, że tracimy cierpliwość.

Poza wpisami dotyczącymi relacji międzyludzkich, znajdziesz tu kawowe miejsca i ciekawostki oraz łyk kultury, żebyś wiedziała, gdzie przyjemnie będzie się spotkać, przy czym popłakać, i co przeżyć.

Czuj się tutaj swobodnie i trzymaj się ciepło!