Cześć i czołem!

To miejsce jest internetowym mieszkaniem Pani Marchewki, od panieńskości zwanej też Kluską. Kto wie, może od czasu do czasu będzie się tu pojawiał także Pan Marchew (w końcu mieszkamy razem 😉). W każdym razie rozgość się!

Nazywam się Joanna „Kluska” Marchlewicz i miło mi Cię poznać!

Ponieważ prawdopodobnie jest to nasze pierwsze spotkanie, pozwól, że opowiem Ci co nieco o sobie i o tym miejscu. Kiedy powstawał ten blog, nie miałam jasno sprecyzowanej ścieżki. Towarzyszyła mi po prostu chęć tworzenia. W końcu, po latach, wyłoniło się jednak coś, co od dłuższego czasu podpowiada mi czułe serce kobiety. Chcę, żebyś w tym miejscu znalazła pozytywne wibracje.

To blog dla Ciebie i dla mnie. Blog o małżeństwie, relacjach, Bogu i o codzienności (także tej duchowej).

Chcę, żebyś tworzyła go ze mną.

Opowiedz mi coś o sobie. Podyskutujmy!

KluskaJ.pl to miejsce, w którym gadamy o tym, co ważne. Nie oznacza to jednak, że musimy ubrać się na galowo i używać nieznośnego patosu. Co to, to nie. Najbardziej kręci mnie opowiadanie o codziennych sprawach w codzienny sposób. Bo to, co ważne, to rzeczy proste. Jedynie wprowadzić je w życie bywa rzeczą trudną, ale możemy sobie w tym pomóc. Pozytywnie się zainspirować.

Nie jestem psychologiem, jestem wrażliwcem.

Czasami związki innych ludzi przejmują mnie tak, jakby były moimi. Przeżywam złamane serca koleżanek i kolegów, cieszę się ich szczęściem. Czasami za późno gryzę się w język i produkuję dobre rady, których nikt nie chce słuchać. Myślę, że można powiedzieć, że jestem empatą, a na pewno jestem wielkim wrażliwcem (WWO). Lubię opowiadać historie. Twoje, moje, cudze i te trochę wymyślone. Ponieważ najbardziej fascynuje mnie to, co się dzieje na styku kobiecości i męskości, to właśnie takich historii jest tu najwięcej.

Jak tworzymy szczęśliwe małżeństwo?

Opowiem Ci o nas: o Panu Marchwi i o mnie. O tym, jak codziennie staramy się tworzyć szczęśliwe małżeństwo. O tym, co proste i o tym, co nam nie wychodzi. Opowiem o tym, jak być szczęśliwą w małżeństwie, bo przecież małżonek tak bardzo różni się od małżonki. Opowiem też o tym, co było wcześniej. O kolejnych życiowych etapach i o tym, jak stawialiśmy kolejne fundamenty.

Kim jest dobra żona? Po co małżeństwo? Jak pokonać samotność w związku? Co to znaczy, że wierzę w Boga? Dlaczego chcemy jechać na rekolekcje dla małżeństw, skoro nie dotyczy nas kryzys w związku?

Nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania, ale lubię je zadawać.

Moją misją jest żyć tak, żeby nam wszystkim było lepiej! Mam nadzieję, że przyłączysz się do mnie i razem będziemy KLUSKAĆ w imię Boże. Chcę Cię zainspirować do poszukiwań, nawet jeśli nie wierzysz albo coś Ci w życiu nie wyszło. Miej czas na zadawanie pytań i szukanie odpowiedzi. Miej czas na wdzięczność!

Chodź, pokażę Ci moje ulubione miejsca w Kluskowo-Marchwiowym kącie.

A jeśli chcesz się ze mną skontaktować, to pisz śmiało na Facebooku lub wyślij e-maila na: blog@kluskaj.pl.